Štěpán Rak a Daniel Krob v bazénu

V úterý 11. listopadu 2014 opět zazněly atriem budovy Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze struny kytar a zpěv. Právnický akademický spolek Juristi v tomto prostoru nazývaném „bazén“ zorganizoval další z řady svých benefičních koncertů, tentokrát ve spolupráci s organizací proFem, o.p.s. Návštěvníci koncertu tak svým vstupným přispěli na podporu ochrany obětí domácího a sexuálního násilí a kybešikany, které se proFem dlouhodobě věnuje.

rak_1Na benefičním koncertu se svými excelentními výkony vystoupili Štěpán Rak a Daniel Krob.

Profesor pražské Akademie múzických umění Štěpán Rak je českým kytarovým virtuosem a skladatelem, který v prostoru novoklasicistního atria Právnické fakulty nevystupoval poprvé. Štěpán Rak zavzpomínal na atmosféru podzimu roku 1989, kdy vystupoval v tomto prostoru v napjaté době. Vzpomenul při té příležitosti také osobnost prezidenta Václava Havla. Daniel Krob v minulosti působil mj. v kapele Arakain, a ke svému vystoupení na fakultě si přizval také bubeníka Jiřího Melenu a zpěváka Petra Dolénka. Všichni účinkující divákům přinesli silný a jedinečný zážitek.

krob_1

Ohlas s koncertu byl velice pozitivní, jak ze strany účinkujících, zástupců organizace proFem, o.p.s., členů spolku Juristi, tak samozřejmě i ze strany diváků, kteří zaplnili atrium fakulty, a svými potlesky doplnili již tak výjimečnou atmosféru tohoto prostoru a vystoupení účinkujících.

Právnický akademický spolek Juristi a proFem, o.p.s. by tímto článkem rádi ještě jednou poděkovali profesoru Štěpánu Rakovi a Danielu Krobovi a jeho kolegům za skvělý zážitek a za možnost pomoci dobré věci.

rakkrob_1Tereza Kočová a Viktor Hatina

Napsat komentář