Nabídka pro studenty: právní poradenství pro Fokus Praha

logofokusPrávnický akademický spolek Juristi nabízí studentům Právnické fakulty UK zprostředkování stáže na pozici právního poradce v občanském sdružení Fokus Praha. Posláním Fokus Praha je podpora lidí se zkušeností s duševní nemocí spokojeně zvládat život a nalézat možnosti osobní realizace ve společnosti.

Fokus Praha naším prostřednictvím hledá studenta Právnické fakulty UK, který by mohl dle předchozí dohody strávit několik hodin měsíčně s klienty Fokus Praha společně s pracovníky Fokusu, a poskytovat jim právní poradenství v základních právních odvětvích. Student by ve většině případů mohl být dopředu informován, v čem by právní pomoc pro konkrétního klienta měla spočívat a zároveň by mohl při řešení jednotlivých právních otázek využívat možnosti konzultace na Katedře pracovního práva a práva sociálního zabezpečení, případně i na dalších katedrách na Právnické fakultě UK.

Podle doby výkonu této stáže a kvality poskytnuté pomoci, mohou studenti následně požádat na Právnické fakultě UK o přiznání účelového stipendia, dle předchozí dohody s Katedrou pracovního práva a práva sociálního zabezpečení.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, napište nám na info@juristi.cz, představíme Vám projekt  podrobněji a zprostředkujeme veškeré kontakty.

Napsat komentář