Juristický seznamovací kurz 2017

Právnický akademický spolek Juristi vás zve již na třetí ročník seznamovacího kurzu pro budoucí studenty prvního ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy! Pokud jste měli to štěstí, že jste překonali bájnou hranici scia a v rukou vás tak nyní hrdě hřeje přijímací dopis, čtěte pozorně a nenechte si ujít šanci se na nastávající (nejen) prvák připravit se vším všudy!

Snažíme se celý seznamovák koncipovat trochu jinak, než je tomu obvyklé. Naší hlavní výhodou je nižší počet účastníků. Nižší počet znamená zhruba tolik, abyste si již po prvním společnym obědě (a pár dobrovolných seznamovacích hrách) byli schopni zapamatovat jména většiny vašich kolegů. Naše akce je od studentů, pro studenty. Nebudeme vás proto oslňovat úžasnými jmény partnerů předních advokátních kanceláří, politiků a ani vyučujících, kteří by se akce účastnili. Myslíme si totiž, že seznamovák má být o něčem jiném: chceme vám ukázat, co je na právech skvělýho a jak si je pořádně a plnohodnotně užít (a taky vám dát možnost se samozřejmě navzájem poznat).

V Peci pod Sněžkou si užijete pěší turistiky (jak vám bude příjemné), vyzkoušíte si, jak to vypadá u reálného soudu (pořádáme simulované soudní jednání) a hlavně se dozvíte spoustu důležitých informací, které vám usnadní vstup do zcela neznámého prostředí vysokoškolského studia.

V rámci simulovaného soudního jednání pro vás máme připravenou skvělou soudní síň a vy si budete moci vybrat v jaké roli budete chtít vystupovat (soudce, obhájce, státní zástupce atd.). Na všechno vás přitom připraví team našich koučů a dokonce vás i stylově oblékneme do fakultních talárů.

Naše akce je ve vztahu k fakultnímu seznamováku nadstavbová. Řekneme vám věci, které se tam – pochopitelně – nedozvíte: například, které učitele je dobré si zapsat, komu je naopak lepší se vyhnout, jak vyzrát na zrádný informační systém, kde získat snadno co nejvíce kreditů, kam si sedat na přednáškách (a jestli vůbec někde), (na) co si dávat (pozor) v menze a všechny ostatní důležité tipy a triky, se kterými pro vás prvák bude hračka.

Volné chvíle budeme trávit vycházkami po horské krajině a sledováním soudkyně Barbary, přičemž večer se budete moci těšit na kytaru a místní bar (kytaristu obstaráme z vlastních zdrojů). 🙂

Horská chata Univerzity Karlovy nabízí solidní ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s vlastní koupelnou, skvělou společenskou místnost s pohodlnými houpacími křesílky, bar se studentskými cenami (a točeným Krakonošem) a plnou penzi výborné místní kuchyně.

Celý pobyt (včetně jídla) vás výjde na 1.999,- Kč, což je umožněno díky naší spolupráci s Univerzitou Karlovou, která nám poskytuje ubytování (za což jí tímto děkujeme!).

Abychom vás ještě více nalákali, tady jsou odkazy na fotky z minulých ročníků: https://www.facebook.com/pg/JuristiUK/photos/?tab=album&album_id=916142175124066 🙂

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ: 
https://docs.google.com/a/juristi.cz/forms/d/e/1FAIpQLSc6FLnBC2Uxakf4OHSY44Li-pjiar5bPC2iO7pLKuAIv-OEpw/viewform

Abychom přihlášku zaevidovali, je třeba současně s jejím odesláním zaslat zálohu ve výši 500,- Kč na číslo účtu 2200179331/2010. Teprve zaplacením zálohy je přihláška kompletní – tím pádem budete mít jistotu, že vaše místo nezabere někdo jiný. Jako variabilní symbol uveďte své datum narození a do zprávy pro příjemce napište své jméno. 🙂

ODKAZ NA FB UDÁLOST

Těšíme se na vás!

Právnický akademický spolek Juristi