Bojovníci zvládli vyšetřit vraždu svého děkana. Pomohli i s rozjezdem sbírky pro zprovoznění páternosteru.

Očekávaný 5. ročník právně historické strategické soutěže Juristická bojovka nebyl letos postaven na orientaci studentů v právní historii, jako tomu bylo v předchozích letech, ale zaměřil se na schopnost zvládnout vyšetřování kriminálního činu. Soutěžící dostali do rukou vyšetřovací spis s několika protokoly a důkazy zajištěnými na místě činu. Jejich úkolem bylo najít vraha.

Více než 60 studentů fakulty se pustilo do vyšetřování vraždy svého děkana. Museli projít setkáním se šíleným patologem, nalézt děkanovu poslední vůli a zjistit, která z indicií zjištěných na místě činu vede k pachateli. Vodítko poskytl také časopis Paragraf, v jehož mimořádné příloze byl zveřejněn fiktivní článek o záměru děkana vyřadit výuku Římského práva z povinného základu. To se nakonec ukázalo jako skutečný motiv vraha, kterým nebyl nikdo jiný než vedoucí Katedry právních dějin prof. Michal Skřejpek.

Vítězným týmem, který při vyšetřování prokázal nejvíce invence a zvládl vyřešit nejvíce tradičních průběžných bonusových úkolů, se stal KPDteam. Na druhém místě se umístil Penguin gang a ocenění se dočkaly také Umrlčí pasy. Samostatně byly vyhodnoceny také nejlepší dobré skutky a básničky inspirované Juristickou bojovkou.

Účastníci bojovky si letos mohli ze soutěže odnést také exkluzivní suvenýr. Do dražby, ve které se role licitátora ujal vrah děkana prof. Skřejpek, se dostala zakrvácená košile oběti. Dražebník v rámci napínavě vedené licitace později rozšířil dražený předmět také o vražedný nástroj, kterým byl zakrvácený kuchyňský nůž z děkanské kuchyňky. V okamžiku, kdy se zdálo, že by se konečná cena mohla přehoupnout přes hranici 1 000 Kč, přidala se navíc nabídka na jednu z knižních publikací prof. Kuklíka. Nabídka byla vyslyšena a tým Troglodyti na ni zareagoval konečným příhozem ve výši 1 050 Kč. Částka poputuje na účet rekonstrukce fakultního páternosteru.

Vítězná básnička o Juristické bojovce z pera týmu Totally Spies

Smrt obchází po fakultě,

udeřila kosou svou,

děkan leží nepohnutě,

tvář bez krve, bělavou.

 

Vražedná ubraň nalezena,

vrah měl nůž, ne obuška,

truchlí po něm každá žena,

hlavně družka Libuška.

 

„Na víkend byl výlet v plánu,

na chatu za sestrou Hanou,

teď je drahý Honzík v pánu!“

Družce slzy z tváře kanou.

 

Ještě pak na Konopiště,

podívat se Honza chtěl,

teď krvavé tratoliště

kolem sebe rozprostřel.

 

Kdo ho zabil, vznikl dotaz,

kdo je hříšník ztracený,

jen pár osob vchází v potaz

někdo málo placený…?

 

Byl to Šouša, hezky zčerstva,

kdo ho za dluh v kartách bod?

Nebo Robík z ministerstva,

kterému to přišlo vhod?

 

Či pan Skřejpek, velký proutník,

co mu chodil za holkou?

Nebo Antoš, co mu Kuklík,

sežral sendvič s okurkou?

 

Po městě jsme pobíhali,

ptali se na děkana,

vypadali jako blbci,

vážně pěkná šikana.

 

… ale nebylo to zas tak špatný 🙂

Šílený patolog s asistentkou.

Dotkni se země co nejméně končetinami.

Vítězný tým.

Vydražitelé smrtelné košile s vrahem a obětí.