Občansko-právní moot court ze světa Pána prstenů

Common Law Society si pro vás i tento rok připravilo událost, které se prostě a jednoduše nemůžete neúčastnit! Touto akcí je další ročník moot courtu ze světa Pána prstenů – tentokrát pořádaného ve spolupráci s Katedrou občanského práva PF UK!

Glum, Bilbo Pytlík a Sauron – ti všichni mohou být vašimi klienty v bitvě paragrafů, jež nemá v prostředí práva obdoby! Všichni tři potřebují ty nejlepší právníky, aby se ve změti ustanovení stávajícího občanského zákoníku neztratili. Pomůžete jim právě vy k vítězství?

Soutěž je určena pro studenty všech právnických fakult a je dozajista vhodná i pro všechny ročníky!

Všechny potřebné informace ohledně případů, časového harmonogramu, procesních pravidel a obecné struktury moot courtu naleznete po kliknutí na tomto odkazu:

https://drive.google.com/folderview?id=0B58jsfXZSGE5WmlUdFRLXzJRRXc&usp=sharing

Své přihlášky posílejte na info@society.cz a to do 22. 3. 2015 (do půlnoci).
Do předmětu emailu uveďte „Moot court ze světa Pána prstenů-přihláška“
Přihláška musí obsahovat jména členů týmu.
Do 22.3. stačí poslat pouze přihlášku. Následně 23.3 budou týmy rozlosovány do jednotlivých sporů a budou jim taktéž losem přiděleny strany. Teprve tehdy se dozví, ve kterém případu se ocitli a kterou stranu budou zastupovat.

Ústní kolo soutěže se uskuteční 14.5.2015 a 15.5.2015 a to v prostorách soudní síně PF UK. Ústních jednání se účastní 12 nejlepších týmů vybraných na základě jejich písemných podání.

P.S. Obsazení senátů je zajištěno členy Katedry občanského práva PF UK, přičemž senáty mohou být doplněny i právníky z praxe!

P.P.S. Na výherce rovněž čekají zajímavé a hodnotné ceny!

P.P.P.S. Diváci budou vřele vítáni!