Moot court z práva EU

Vážení příznivci ČSESP a CLS, milí studenti,

slyšeli jste o moot courtech, ale nebyli jste si jistí, jestli je to to pravé pro Vás? Chtěli byste si vyzkoušet své dovednosti prezentace právního případu v písemné i ústní formě? Zajímá Vás právní problematika s celoevropským přesahem? Česká společnost pro evropské a srovnávací právo a Common Law Society vyhlašují první ročník česko-slovenského moot courtu z práva EU.

PRO KOHO? Účastnit se mohou studenti ze všech českých a slovenských právnických fakult ve tří nebo čtyřčlenných týmech, kteří mají chuť jít za hranice každodenního studia, osvojit si nové právní dovednosti a naučit se při tom něco nového z oblasti práva EU. Soutěž bude probíhat v českém nebo slovenském jazyce dle preferencí soutěžících a je koncipována jako úvod do bohatého a skvělého světa mootování – je tedy vhodná zejména (avšak jistě nejen!) pro studenty nižších ročníků a pro studenty bez dřívější zkušenosti s aktivitou podobného typu.

TÉMA? Aktuální problematika v právu EU s přesahem do oblasti lidských práv a dalších ústavních otázek. Konkrétní zadání případu bude publikováno na začátku akademického roku 2016/2017.

KDY? Podzim roku 2016 – předběžný termín pro odevzdání písemných podání je 30. října 2016. Ústní kolo se odehraje předběžně 2. prosince 2016

KDE? Ústní kolo proběhne na půdě Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

A CO DÁL? Sledujte stránku této události, web České společnosti pro evropské a srovnávací právo a další informační kanály na svých fakultách, kterými budou postupně doplňovány další informace, pravidla, zadání případu a podkladové materiály, abyste nic nepropásli.

Budeme se těšit z Vašeho zájmu, dotazů a především účasti.

ČSESP a CLS