Moot court z energetického práva

Zajímá tě energetické právo? Chtěl bys předvést své právnické schopnosti před odborníky z praxe a ještě vyhrát lákavé ceny? Pak je právě pro tebe určen nový moot court z energetického práva, který pořádá ELSA Praha spolu s advokátní kanceláří bpv Braun Partners!

Přihlášené 1-3členné týmy obdrží obratem zadání prvního kola, kde budou mít za úkol vypracovat v anglickém jazyce podání týkající se stavby solární elektrárny ve fiktivní obci Puhu. Nejlepší čtyři týmy pak postoupí do ústního finále, které bude simulovat skutečné řízení před soudem s pozměněným zadáním.

Advokátní kancelář bpv Braun Partners je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních advokátních kanceláří v České republice a na Slovensku. Byla založena v roce 2006 a její tým dnes tvoří více než 35 odborníků z řad českých, slovenských, německých a britských právníků a daňových poradců, patřících často ve své specializaci k nejuznávanějším odborníkům v České republice či na Slovensku. Kromě energetického práva se zabývají i právem obchodních společností, fúzemi a akvizicemi, financováním, právem nemovitostí, pracovním právem, řešením sporů a rozhodčích řízení a právem EU.

Ceny pro výherce:

1. místo – 10 000 Kč
2. místo – 6 000 Kč

Nejlepší řečník získá stáž v bpv Braun Partners.

Harmonogram soutěže:

23. 10. 2016 – termín pro podání přihlášek do soutěže
13. 11. 2016 – termín pro odeslání vypracovaných podání na základě zadání 1. kola
24. 11. 2016 – informování všech účastníků o výsledcích 1. kola a odeslání pozměněného zadání pro ústní kolo postupujícím týmům
8. 12. 2016 – od 9 hodin ústní finále v češtině v prostorách advokátní kanceláře bpv Braun Partners, Ovocný trh 8, Praha 1

Pokud tě soutěž zaujala, neváhej přihlásit svůj tým na eliska.peskova@elsa.cz!