Notice: Volaná metoda konstruktoru třídy pro WP_Widget v cleanretina_custom_tag_widget je zastaralá od verze 4.3.0! Místo toho použijte
__construct()
. in /home/html/juristihosting.savana-hosting.cz/public_html/juristi.cz/wp-includes/functions.php on line 3959

Notice: Volaná metoda konstruktoru třídy pro WP_Widget v cleanretina_Widget_Adsense_Ad je zastaralá od verze 4.3.0! Místo toho použijte
__construct()
. in /home/html/juristihosting.savana-hosting.cz/public_html/juristi.cz/wp-includes/functions.php on line 3959

Notice: Volaná metoda konstruktoru třídy pro WP_Widget v cleanretina_Widget_ad_block je zastaralá od verze 4.3.0! Místo toho použijte
__construct()
. in /home/html/juristihosting.savana-hosting.cz/public_html/juristi.cz/wp-includes/functions.php on line 3959
Moot court na téma Pána prstenů - Právnický akademický spolek JuristiMoot court na téma Pána prstenů - Právnický akademický spolek Juristi

Moot court na téma Pána prstenů

Kdy:
21.4.2014 – 22.4.2014 celý den
2014-04-21T20:00:00+00:00
2014-04-22T20:00:00+00:00
Kde:
PF UK, soudní síň

Jste fanoušci římského práva a máte zároveň rádi Pána prstenů? Nemáte za sebou ještě žádný moot court a jste v nižších ročnících? Chcete si vyzkoušet simulované soudní řízení a právní argumentaci?

Pokud ano, pak vám Common Law Society ve spolupráci s Katedrou Právních Dějin nabízí jedinečnou příležitost vyzkoušet si simulovaný soudní spor z pohledu římského práva zasazen do faktických reálií Středozemě.

Jsou připraveny následující tři případy:
1) Sauron vs. Isildur – civilní spor o vlastnictví prstenu do okamžiku bitvy na Kosatcových polích. Žalobcem je strana hájící zájmy Saurona.
2) Glum vs. Bilbo Pytlík – civilní spor o vlastnictví v době příběhu knihy Hobit. Žalobcem je strana hájící zájmy Gluma.
3) Glum vs. Sauron – civilní spor proti neoprávněnému omezení osobní svobody. Žalobcem je strana hájící zájmy Gluma.

Pokud se chcete aktivně zúčastnit, pak je zapotřebí sestavit tým v rozmezí 1-4 osob. Následně je zapotřebí odeslat přihlašovací email s předmětem „Římský moot court“ na adresu: info@society.cz , obsahující jména účastníků a preferovanou stranu daného sporu. Přihlášky je možné odesílat do 16:00 hod. 4.4.2014. Informace přihlášeným ohledně podání a upřesnění případu budou zaslány hromadně po uzávěrce přihlášek.

Po vašem úspěšném přihlášení bude zapotřebí vypracovat podání žaloby/obhajoby o minimálním rozsahu 5 normostran.

Na základě odeslaných podání budou vybrány nejlepší strany sporů, které se posléze utkají v soudním jednání před senátem složeným ze členů Katedry Právních Dějin (účast byla přislíbena zatím profesorem Skřejpkem a Mgr. Šejdlem) v Soudní síni na PF UK. Ústní jednání se odehrají ve dnech 22.4. a 23.4.2014.

Budeme se těšit na vaše přihlášky

Vaše CLS

P.S.: Kostýmy vítány!

Napsat komentář